PIC18F45K80-I/PT
Shenzhen Anxinruo Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
PIC18F45K80-I/PT
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded Microcontrollers
Package / Case : 44-TQFP
Number of I/O : 35
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) : 1.8V ~ 5.5V
DigiKey Programmable : Verified
RAM Size : 3.6K x 8
Program Memory Type : FLASH
Connectivity : ECANbus, I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Package : Tray
EEPROM Size : 1K x 8
Program Memory Size : 32KB (16K x 16)
Oscillator Type : Internal
Peripherals : Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Product Status : Active
Core Size : 8-Bit
Mounting Type : Surface Mount
Series : PIC® XLP™ 18K
Supplier Device Package : 44-TQFP (10x10)
Data Converters : A/D 11x12b
Mfr : Microchip Technology
Core Processor : PIC
Speed : 64MHz
Base Product Number : PIC18F45
Description : IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP
Model Number : PIC18F45K80-I/PT
Contact Now
PIC PIC® XLP™ 18K Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 32KB (16K x 16) FLASH 44-TQFP (10x10)